Sorteer op

Voeg in één beweging sfeer toe aan je creatieve werk

Met transferbladen en rub-ons (wrijfplaatjes) breng je moeiteloos gedetailleerde afbeeldingen, teksten of patronen aan op je project – zonder knippen, lijm of droogtijd.

Of je nu bezig bent met een art journal, een mixed media canvas of het opknappen van een houten doosje: deze technieken zorgen voor een verfijnde afwerking die eruitziet alsof het geprint is, maar helemaal handgemaakt voelt.


Wat zijn transferbladen en rub-ons?

Even het verschil uitgelegd:

  • Transferbladen zijn vellen met afbeeldingen of teksten die je overbrengt op een oppervlak met water, warmte of wrijving.

  • Rub-ons (ook wel wrijfplaatjes genoemd) werken met lichte druk: je wrijft met een spatel of je nagel over het plaatje, waarna het op de ondergrond blijft zitten.

Beide technieken zijn populair bij creatievelingen omdat ze:

  • Snel en schoon werken

  • Geen lijm of droogtijd nodig hebben

  • Scherpe en gedetailleerde overbrengingen geven

  • Perfect zijn voor finishing touches


Wat kun je ermee maken?

De mogelijkheden zijn eindeloos. Gebruik transferbladen en rub-ons bijvoorbeeld voor:

  • Art journaling – voeg quotes, lijnen of kleine illustraties toe

  • Decoupage projecten – maak je werk af met tekst, randen of accenten

  • Mixed media canvassen – combineer met rice papier, verf en stempels

  • Upcycling van meubels of dozen – voor een vintage, botanisch of industrieel effect

  • Cadeauverpakkingen of tags – voor een unieke, handgemaakte look


Wat voor soorten vind je in ons assortiment?

We hebben een steeds wisselende collectie van:

  • Vintage teksten & kalligrafie

  • 🌿 Botanische illustraties

  • 🕰️ Oude etiketten & labels

  • 🐦 Vogels, vlinders en natuurdetails

  • 📜 Decoratieve randen en ornamenten

  • 🖋️ Quotes en woorden (ideaal voor journaling!)

Of je nu houdt van subtiel en elegant of groots en opvallend – er is altijd een rub-on of transfer die past bij jouw stijl.


Zo gebruik je ze (super makkelijk!)

  • Kies een schone, droge ondergrond

  • Knip de afbeelding of tekst uit (indien nodig)

  • Positioneer op de juiste plek

  • Wrijf met een houten spatel of je nagel stevig over het plaatje

  • Verwijder voorzichtig het beschermlaagje

  • Klaar!

Bij sommige transferbladen gebruik je water of warmte – volg altijd de instructies op het product.


Waarom je ze bij ons koopt

Wij kiezen onze rub-ons en transferbladen met zorg. Je vindt bij ons:

  • ✅ Alleen designs die echt iets toevoegen aan je project

  • ✅ Inspirerende collecties, van klassiek tot modern

  • ✅ Snelle levering uit eigen voorraad

  • ✅ Creatief advies als je even twijfelt

  • ✅ Regelmatig nieuwe items in het assortiment

We zijn zelf creatievelingen – dus we weten precies waar jij blij van wordt.


Laat jouw project spreken zonder woorden (of juist met!)

Of je nu een persoonlijke quote wil toevoegen, een randje flair aan je collage of gewoon snel een mooi accent zoekt: met rub-ons en transferbladen voeg je moeiteloos karakter toe aan elk project.

👉 Bekijk hieronder alle rub-ons en transfers en kies jouw favorieten

online workshops

elke woensdagavond geven wij gratis online workshops op ons faceboek kanaal

blog

Design medewerksters

Jolanda Boekholt

hoi ik ben Jolanda Boekholt ik woon samen met John en een heleboel dieren. dieren zijn een hele grote hobby van mij ik heb ook meerdere oppas honden en katten waar ik voor zorg. mijn andere grote hobby is kaarten maken ,mini albums ,bloemen, doosjes en noem maar op knutselen vind ik echt superrr geweldig leuk en daar besteed ik heel veel tijd aan

.  Hallo, Ik ben Astrid Mestrum en geboren en getogen in het mooie Limbrgse Montfort. Ik woon nu al meer dan 30 jaar een paar kilometer verder met Paul in Maasbracht. Ik ben moeder van een dochter en zoon. Sinds 2 jaar oma van een kleinzoon Hayden waar ik 2 dagen in de week op oppas, de maandag en woensdag. Ook ben ik oma van de hondekindjes Chouffe een Amerikaanse Collie en Joep de Labradoodle. Op deze laatste pas ik ook op. Ik maak al meer dan 30 jaar kaarten en daar is sinds een jaar of 7 een mixed media bij gekomen. Maar mijn grootste verslaving is bloemen maken van papier, vellum en crêpe papier.

 

© 2014 - 2026 hobbywinkel het creatieve zwaantje.com | sitemap | rss